

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | PGA |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 24 |
| Number of Inputs | 1 |
| Reference Type | External |
| Sampling Rate | 16.7 sps |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Max Digital Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
| Input Type | Differential |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Analog Supply Voltage | 2.7 V to 5.25 V |
| Configuration | PGA-ADC |
Stock: 28
Distributors
pcbx
Unit Price$4.71571
Ext.Price$4.71571
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.71571 | $4.71571 |
| 10 | $4.03622 | $40.36220 |
| 25 | $3.75745 | $93.93625 |
| 50 | $3.49794 | $174.89700 |
| 100 | $3.25639 | $325.63900 |
| 300 | $3.15980 | $947.94000 |
| 500 | $3.06607 | $1533.03500 |
| 1000 | $2.97994 | $2979.94000 |
